Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sezonowa praca za granicą
Witam pracował może ktoś sezonowo za granicą? Na co zwrócić uwagę, gdzie szukać takiej pracy? Podejrzany
Śmiech to zdrowie, więc chodzę z uśmiechem na mordzie jak pajac... Szczęśliwy

Reply
Opcji jest dużo a firmy pośredniczące wyrastają jak grzyby po deszczu. Znajdą Ci pracę szybciutko. Ale pamiętaj, że interes tych firm to ich własny zarobek a nie Twoje szczęście, tak więc nie dość, że mogą Ci znaleźć kiepską pracę to jeszcze zabierają Ci część wypłaty ( pracujesz na papierku w tej firmie pośredniczącej a nie w tej w której faktycznie pracujesz ).

Tak więc najlepiej znaleźć znajomego który już gdzieś był i wie gdzie jedze, są na świecie miejsca które wyglądają jak obozy pracy i raczej takie miejsca trzeba omijać z daleka. Mój brat jeździ do Holandii, a Ciebie jaki kraj interesuje ?
.....moim zdaniem.

Reply
(18-03-2013, 21:10)Pawell_17 napisał(a):  Witam pracował może ktoś sezonowo za granicą? Na co zwrócić uwagę, gdzie szukać takiej pracy? Podejrzany

Tak zdarzyło się mi pracować sezonowo za granicą, w Holandii. Jechałam z biura pośrednictwa pracy i nie wyszłam na tym źle. Zależy tylko, gdzie i jaka praca Cię interesuje. Uśmiech
"Mam gdzieś mądrości, jeśli są głupie!"

Reply
Głównie nastawiam się na Niemcy, Belgia, Holandia ewentualnie Anglia. AryaStark powiedz jak to jest z tym zakwaterowaniem na takich wyjazdach? jedzienie itp musze sobie dam załatwić?

Reply
(19-03-2013, 17:02)Pawell_17 napisał(a):  Głównie nastawiam się na Niemcy, Belgia, Holandia ewentualnie Anglia. AryaStark powiedz jak to jest z tym zakwaterowaniem na takich wyjazdach? jedzienie itp musze sobie dam załatwić?

Zakwaterowanie z takich instytucji wygląda następująco: oni sami załatwiają Ci lokum, które zwykle dzielisz z innymi pracownikami. Jak będziesz miał na oku pośrednika, to zorientuj się na forach, wypytaj o wszystko, co tylko przyjedzie Ci do głowy. Ja zawsze jeździłam z tej samej firmy i na warunki nigdy nie narzekałam. Opłaty potrącają Ci z zarobku, więc o to nie musisz się martwić. Nie wiem, jak jest w innych krajach, sezonowo pracowałam tylko w Holandii. W Anglii zwykle musisz się o wszystko sam zatroszczyć, o ile mi wiadomo.

Jedzenie sam sobie załatwiasz, ja zwykle brałam już cokolwiek z domu - jakieś konswerwy, zupki itp. Oczywiście, zapas po jakimś czasie się kończył, ale akurat to nie jest aż taki dramat, bo w supermarketach zawsze dało się znaleźć coś dobrego i niedrogiego. Trzeba tylko wiedzieć, które markety omijać.

Jeśli chodzi o transport do pracy, zwykle kiedy jest daleko od lokum, firma ma busik, który pracowników dowozi (jest to potrącane z pensji) albo dostajesz rower, którego po prostu musisz pilnować jak oka w głowie. W Holandii większość ludzi jeździ na rowerach i wszędzie jest to odpowiednio zorganizowane (drogi rowerowe, osobna sygnalizacja, itp.).

No, to tyle na razie przychodzi mi do głowy.
"Mam gdzieś mądrości, jeśli są głupie!"

Reply
Niekoniecznie. Np LSJ w większosci przypadkow pracy w UK zalatwiaja zakwaterowanie.
Tylko niech buk broni, nie płać im żadnej kasy z góry za pośrednictwo!

Reply
Moglibyście polecić jakieś biura, bo w necie jest tego pełno i już się człowiek gubi O matko

Reply
(18-03-2013, 21:10)Pawell_17 napisał(a):  Witam pracował może ktoś sezonowo za granicą? Na co zwrócić uwagę, gdzie szukać takiej pracy? Podejrzany

czasem uczelnie organizują tego typu wyjazdy - są one głównie wakacyjne, ale nie wyłącznie, trzeba jednak być studentem danej uczelni... można zwrócić się w celu znalezienia takiej pracy do działu praktyk studenckich...
jeśli potrafi się wyrobić np "300 % normy", to fajnie jest pracować na akord, a jeśli jest się dość przeciętnej szybkości, lepiej pracować za z góry ustaloną dniówkę. takie wyjazdy są bardzo fajne, można później nawiązać kontakt z pracodawcą na własną rękę, jeśli najpierw pozna się go przez uczelnię. wtedy można mieć większą szansę na kontynuację pracy.
Samotności, jakaś ty przeludniona! (S. J. Lec)

Reply
Ja się czasami zastanawiałem,nad sezonową pracą za granicą,ale doszedłem do wniosku,że to praca nie dla mnie.Nigdy nie byłem i raczej się nie wybiorę do takiej pracy.Zawsze wolałem zarobić mniej,ale pracować w polsce.

Reply
Masz tu dużo racji.

W naszym kraju nie brakuje nieuczciwych pośredników, dlatego są takie obawy.

Reply

Skocz do:

Browsing: 1 gości