Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co oznacza dla Was "człowiek wartościowy"?
Jak wyżej.

Reply
Wartościowy równa się człowiek z zasadami, wartościami, własnym zdaniem umotywowany jakąś wiedz na temat na jaki się wypowiada.
Zobaczyć to uwierzyć ... ale nie wierzę, we wszystko co można zobaczyć ...

Reply
Człowiek wartościowy to ktoś,kto nie zamyka swojego życia tylko na sobie.Ktoś,kto chce i potrafi pomagać innym,choćby tylko dobrym słowem,jeżeli w danej sytuacji nie ma innej możliwości.To człowiek z dobrym człowieczeństwem.

Reply
Definicja jest prosta: człowiek wartościowy to człowiek skazany na wymarcie.

Według mnie człowiek wartościowy, to kierujący się w życiu szlachetnymi wartościami, nie wbijający nikomu noża w plecy, nie podkładający świni, nie idący po trupach do celu. Do tego jeszcze uczciwy, uczynny i nie krzywdzący innych, zawsze gotów do udzielenia pomocy.
Czyli inaczej mówiąc: idealna recepta na to, jak zostać totalnie zdeptanym w życiu, sprzedanym, wykorzystanym do granic możliwości, przerobionym na pasztet i wyrzuconym do rynsztoka.

Gdyby mi się zdarzyło spotkać człowieka wartościowego, to szczerze doradzałbym mu samobójstwo, bo szans na przetrwanie a tym bardziej na godziwe życie to ktoś taki nie ma żadnych.
Na szczeście nie zdarzyło mi się kogoś takiego spotkać.

Reply
Adamie pieprzysz jak potłuczony.. Niema to jak wybić jednostkę która kieruje się pewnymi wartościami które przez ogół zostały przyjęte jako poprawne i dobre.

PS. Nie chodź już po tych drzewach..
Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez.

Reply
(28-12-2013, 18:46)Ethard napisał(a):  Adamie pieprzysz jak potłuczony.. Niema to jak wybić jednostkę która kieruje się pewnymi wartościami które przez ogół zostały przyjęte jako poprawne i dobre.
xDDD
sztandarowy przykład kogoś, kto nie odróżnia fantazji od ralnego świata...
zalecam pozostawienie fantazji w szafce z komiksami i gumową lalą, bo tam jest jej miejsce
tu jest prawdziwe życie i realny świat

najbardziej brechowny jest ten kawałek o wartościach które zostały przyjęte przez ogół jako poprawne i dobre xDDDD
ciekawe, jakiż to ogół wyznaje takie wartości...
może ogół kolegów z przedszkola,
bo w to, że gdzieś jest taki ogół dorosłych ludzi, to nie uwierzę xD

Reply
Z punku widzenia ucznia technikum, muszę przyznać rację Adamowi. Mało kto kieruję się zasadami innymi niż poznać, zaruchać, zapomnieć, czy bierz wszystko i nie daj nic w zamian, ludzie dla których są ważniejsze rzeczy niż własna dupa, czy dupa jakiejś "świni", jak to zwykli określać te kurwy kobiety, których masa w klubach (taaak, to jest dla nich sens życia, poświęcasz czas na naukę czy grasz na komputerze - marnujesz życie, chlejesz w podrzędnym przybytku z ziomalami i posuwasz lachony - jesteś cool).

Tyle moich osobistych wypocin, teraz czas na admin mode:
Spokojniej panowie, nie che tu żadnych wojenek.
[Obrazek: Mauser_98.jpg]

Reply
(29-12-2013, 17:17)adam_z_drzewa napisał(a):  xDDD
sztandarowy przykład kogoś, kto nie odróżnia fantazji od ralnego świata...
zalecam pozostawienie fantazji w szafce z komiksami i gumową lalą, bo tam jest jej miejsce
tu jest prawdziwe życie i realny świat

najbardziej brechowny jest ten kawałek o wartościach które zostały przyjęte przez ogół jako poprawne i dobre xDDDD
ciekawe, jakiż to ogół wyznaje takie wartości...
może ogół kolegów z przedszkola,
bo w to, że gdzieś jest taki ogół dorosłych ludzi, to nie uwierzę xD
Ojej Adaś chyba się zdenerwował. To straszne. Matko co to będzie! Ratuj się kto może, naprawdę, zaprawdę powiadam wam, uciekajcie!

A tak poważnie to niech Ci będzie Misiu że nie odróżniam świata realnego od tego fantastycznego pełnego magii i czarodziejstwa. Jest to o tyle nieszkodliwe że nie wpływa na moją zdolność oceny sytuacji i odczep się proszę od mojej gumowej lali, ona jest neutralna jak Szwajcaria, nie mieszajmy jej do tego!

Ojej a tak jeszcze bardziej poważnie to chyba Misiaczku złapałeś mentalne zatwardzenie i nie wiedząc co odpisać posunąłeś się do zachowania prawdziwego nastolatka, brawo! Tak więc zejdź na ziemię, ja wiem że w USA bardzo popularne jest bieganie z pistoletem po szkole, machanie cyckami przed kamerką, pisanie sobie kondolencji na portalach społecznościowych bo przecież samobójstwo to normalne następstwo wpisane w codzienność ludzi wartościowych. Tak, powtórzę to jeszcze raz, jest to może "normalne" w USA - jeżeli ufać MTV i nastoletnim matkom - ale nie w Polsce. My tutaj powinniśmy dbać o osoby wartościowe kochany.

Kto wyznaje takie wartości pytasz. No świetnie sobie odpowiedziałeś, w tym momencie najliczniejszą grubą społeczną którą jest wartościowa to przedszkolaki, zaraz po nich osoby w wieku 16-20 lat którzy po wojnie hormonów w swoim organizmie kształtują swoją osobowość, są dosyć liczni, no i oczywiście osoby w wieku 35-40 lat. Potem człowiek dziadzieje i różne figle wyprawia - ale to również jak w powyższych przypadkach nie dotyczy wszystkich. Ziemi naszej sól. Nasza przyszłość o którą powinniśmy dbać, uczyć ich i wychowywać to w głównej mierze nastolatki po okresie dojrzewania, naprawdę ich umysły dopiero w tym okresie się kształtują i potrafią w większości powiedzieć co dobre a co złe. O jej mam nadzieję że nie zrobiłem Ci teraz przykrości i nie zgasiłem Cię do końca bo chciałem Ci jeszcze powiedzieć że nie chciałbym być synem kogoś kto ma takie podejście do życia i notorycznie spada z drzewa. Zresztą wyjdź na ulicę, wyjdź do ludzi a nie siedzisz na jakimś forum i marudzisz. Nie znasz świata, nie znasz życia więc nie biadol i nie ciesz się jak głupi do sera. Diabeł

W dodatku taki duży chłop a o zabawie łechtaczką piszę.. Tak Kochany słowo brechtać się to określenie masturbacji u kobiet. Sprawdź to w mądrych książkach Uśmiech

Buziaczki! Serce

PS. Panie Pułkowniku melduję że z mojej strony to wszystko!
Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez.

Reply
Na płytkie pieniackie zagrywki tego typu nie ma sensu odpowiadać. Ani ich bezpośrednio komentować. Podobnie bowiem jak w przypadku wszystkich idiotów, najlepiej jest nie kłócić się, dając takim ludziom możliwość swobodnej wypowiedzi i zamiast tego z przyjemnością patrzeć, jak się sami ośmieszają. Buduje się w ten sposób ciekawy spektakl, zarówno dla siebie, jak i dla osób postronnych, przypadkowo jedynie przyglądających się konwersacji.

A jest na co popatrzeć, mamy tu bowiem takie typowe, odrealnione oszczekiwanie się, jak u Burka podwórkowego, który nie rozumie otaczającej go rzeczywistości. Będzie szczekać na wszystko co się rusza i jest obce. A obce jak widać jest dla niego wszystko. Sensu w tym nie widać żadnego, co najwyżej jakieś puste odniesienia do USA, które z tematem mają niewiele wspólnego. Od razu daje się zauważyć, kto w jakim świecie żyje i jakie wartości sobą reprezentuje. Mogę pokusić się wręcz o przykrą konkluzję, że źle jest żyć w kraju, którego społeczeństwo składa się z takich oto osobników. I, idąc tym tropem dalej, można wysnuć wniosek dlaczego w kraju jest źle.... Oczko

Pedalskie jazdy to jednak nie do mnie.
Nie jestem nietolernacyjny, jednakże sprawa zaczyna nabierać zupełnie innego wymiaru kiedy osoby o odmiennej orientacji próbują startować do mnie osobiście. To jest granica, której nie pozwalam nikomu przekraczać, bo mimo że jestem na forum o samotności, nie czuję się aż tak samotny, żeby mieć ochotę na związek z facetem.

Skieruj więc Ethard swoje zapędy ku innym panom a mnie omijaj z daleka.
Wolę sprawę postawić jasno już teraz na samym początku, zanim się zbyt poważnie we mnie zadurzysz, bo nie mam jakoś ochoty na wysłuchiwanie potem żalów złamanego serca oraz jakichś dziwnych pretensji dot. nietolerancji itp. banałów...

Pułkownik dodał notatkę do tego postu 31-12-2013 16:00 ponieważ:

Następny post nie związany z tematem będzie nagrodzony ostrzeżeniem, dotyczy to każdego.

Reply
Człowiek który ma dobre sumienie i żyje w zgodzie z tym sumieniem.

Reply

Skocz do:

Browsing: 1 gości